Anasayfa / Sodes Projeleri

Sodes Projeleri

“Oku Kitabı, Gez İstanbul’u” Projesi

SODES 2011 YILI DESTEKLENEN PROJELER içinde Erzincan’dan 57 PROJE arasına giren ” Oku kitabı, gez İstanbul’u ” Projesinin uygulanacağı yer Çukurkuyu Beldesi oldu.

Çukurkuyu beldesinde bulunan 3 ilköğretim okulunda öğrenim gören 560 öğrenci arasında uygulanan ve en çok kitap okuyan 40 öğrenci Oku Kitabı, Gez İstanbul’u’ projesi kapsamında İstanbul’a gitti. İstanbul gezisini hak eden öğrencileri Çukurkuyu Belediye Başkanı Adnan Delikanlıoğlu ve aileleri uğurladı.

“Evimiz Gibi İş Yerimiz Olsun” Projesi

Sosyal Destek Programı(SODES) kapmasında Erzincan Valiliği’nin koordinasyonunda ve Çukurkuyu Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Evimiz Gibi İş Yerimiz Olsun’ projesi tamamlandı.

Proje kapsamında, Çukurkuyu beldesinde ikamet eden 40 bayan, yöresel yemekler üzerine eğitim aldı. Başarılı kursiyerlere düzenlenen törenle sertifikaları verildi. Çukurkuyu Belediyesi Terzibaba Kültür Evinde düzenlenen ‘Evimiz Gibi İş Yerimiz Olsun’ projesinin kapanış törenine Vali Selman Yenigün, Vali Yardımcısı Ahmet Türköz, Çukurkuyu Belediye Başkanı Adnan Delikanlıoğlu, Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen ve kursiyerler katıldı.

76 bin 104 TL bütçeli ‘Evimiz Gibi İş Yerimiz Olsun’ projesine belde de yaşayan kadınlar büyük ilgi gösterirken, müracaat eden kadınlardan sadece 40 tanesi projeden faydalandı. 10 hafta süren ‘Evimiz Gibi İş Yerimiz Olsun’ projesinde, kadınlara usta öğretici nezaretinde, yöresel yemeklerin pişirilmesi konusunda 10 hafta uygulamalı ve pratik eğitim verildi. Ev hanımlarının hayata atılmalarına katkı sağlamak, ev hanımları ve genç kızların var olan bilgi ve becerilerini geliştirmek, daha donanımlı hale gelmesinin amaçlandığı projede, başarılı kursiyerlere sertifikaları verildi.